Wraz z rozwojem palety produktowej do oferty Rafinerii Gdańskiej po 1995 roku wprowadzono oleje CORVUS, dedykowane m.in. sprężarkom powietrza i przekładniom ze sprzęgłami hydrokinetycznymi Voith, które były stosowane w pompach wody zasilającej w blokach energetycznych. Produkty te zdobyły znaczną część rynku olejów specjalistycznych w energetyce oraz w przemyśle ciężkim, takim jak przemysł chemiczny, petrochemiczny, hutniczy, metalurgiczny i wydobywczo-hutniczy miedzi.
Na bazie doświadczeń z olejami CORVUS opracowano rodzinę olejów REMIZ TG, charakteryzujących się podwyższonymi właściwościami smarnymi i większą odpornością na utlenianie w warunkach wysokich temperatur. Były one przeznaczone do turbin gazowych, przemysłowych turbin parowych z przekładniami oraz kompresorów przemysłowych. Pierwsze wdrożenie oleju REMIZ TG-46 miało miejsce w 2002 roku w EC Lublin-Wrotków w turbinie gazowej produkcji Ansaldo Energia, pierwszej tego typu w Polsce.
Obecnie oleje REMIZ są dostępne również w wersjach opartych na bazach olejowych grupy III pod nazwą REMIZ TG SUPER, które dedykowane są najbardziej wymagającym aplikacjom, w tym turbinom gazowym. Oleje REMIZ TU znalazły również szerokie zastosowanie w energetyce wodnej.
W miarę zmian na rynku turbin oleje rodziny REMIZ zyskały aprobatę wielu czołowych producentów turbin, takich jak ABB Zamech (wdrożenie w nowych turbinach 225 MW w Elektrowni Turów na początku lat 2000), Alstom Power (turbina 858 MW w Elektrowni Bełchatów, turbiny 480 MW w Elektrowni Pątnów II i 460 MW w Elektrowni Łagisza), GE Power (turbina gazowa 9FB w CCGT Włocławek), Siemens Power (turbiny w EC Siekierki i blok 910 MW w Elektrowni Jaworzno) czy Mitsubishi Power (blok 1075 MW w Elektrowni Kozienice). Oleje REMIZ są również używane w turbinach pozostałych producentów obecnych na polskim rynku, takich jak Doosan Škoda Power, Ekol Brno czy MAN Turbo.
Szacuje się, że od 1993 roku na rynek dostarczono około 24 000 ton olejów turbinowych REMIZ. Największy układ olejowy w pojedynczej turbinie parowej (1075 MWe), używający oleju REMIZ TU 32, ma pojemność około 70 m³, natomiast największy układ w zespole gazowo-parowym (CCGT) o mocy 480 MW, w którym zastosowano olej REMIZ TG SUPER 32, wynosi około 50 m³.
Oleje turbinowe REMIZ były dostarczane przez Ecol m.in. na projekty energetyczne w Bangladeszu, Izraelu, Wielkiej Brytanii, Czechach, Austrii i wielu innych krajach. Produkty z Gdańska stały się kluczowe dla polskiej energetyki, a marka REMIZ jest dziś synonimem oleju turbinowego. Rafineria Gdańska została dzięki temu uznana za jednego z czołowych producentów nowoczesnych środków smarnych.
W Ecol jesteśmy dumni, że wraz z Rafinerią Gdańską, a później LOTOS Oil (obecnie ORLEN OIL), udało się stworzyć partnerski, innowacyjny na skalę światową system dystrybucji i serwisu olejów turbinowych, który wciąż funkcjonuje z sukcesami.
Oleje REMIZ nie tylko stały się liderem rynku olejów turbinowych w Polsce, ale również wyznaczyły standardy jakości i innowacji na rynku energetycznym. Dzięki współpracy między Ecol, Rafinerią Gdańską i kluczowymi ekspertami z branży, udało się stworzyć produkt, który wpłynął na rozwój polskiej energetyki i zdobył uznanie na rynkach międzynarodowych.