Od 4 do 7 listopada pracownicy Laboratorium Analiz Olejowych Ecol uczestniczyli w zaawansowanym szkoleniu z zakresu Machinery Lubrication Analyst Level II (MLA II), które poprowadził Martin Williamson, ekspert w dziedzinie mechaniki i członek International Council for Machinery Lubrication, reprezentujący KEW Engineering Ltd.
Szkolenie MLA II w Laboratorium Analiz Olejowych Ecol
Certyfikacja MLA II to prestiżowy dowód wysokich kwalifikacji i zaawansowanej wiedzy, niezbędnej do efektywnego monitorowania i analizy stanu maszyn w oparciu o badanie smarów.
egzamin MLA II
Egzamin MLA II (Machine Lubricant Analyst Level II), zgodny z normą ISO 18436-4, skierowany jest do techników zakładowych odpowiedzialnych za codzienne czynności związane z analizą środków smarnych w celu monitorowania stanu maszyn. Obejmuje on takie czynności, jak pobieranie i zarządzanie próbkami, wykonywanie podstawowych testów na miejscu, zarządzanie wynikami oraz przeprowadzanie diagnostyki. Zgodnie z normą ISO 18436-4, przed przystąpieniem do egzaminu MLA II wymagane jest uzyskanie certyfikatu MLA I.
Kandydat chcący uzyskać certyfikat MLA II musi spełnić konkretne wymagania dotyczące doświadczenia, szkolenia oraz egzaminu:
- Wymagania doświadczenia
Kandydat musi mieć minimum 24 miesiące doświadczenia w analizie smarów (łącznie 384 godzin) oraz certyfikat MLA I lub dodatkowe 576 godzin pracy w diagnostyce smarów (łącznie 960 godzin). - Szkolenie
Kandydat powinien odbyć 24 godziny szkolenia na poziomie MLA II oraz wcześniejsze 24 godziny na poziomie MLA I, co łącznie daje 48 godzin praktycznego przygotowania. - Egzamin
Kandydat musi zdać 3-godzinny egzamin z 100 pytań wielokrotnego wyboru, osiągając minimum 70% poprawnych odpowiedzi.
Zdanie egzaminu MLA II to przede wszytkim potwierdzenie kompetencji zespołu diagnostów. Certyfikat ten, będący jednym z najwyższych poziomów certyfikacji, podkreśla również, jak zaawansowanym partnerem jest Ecol w zakresie diagnostyki olejów i smarów. – Jakub Chłodek, Dyrektor Zakładu Diagnostyki Olejowej
zwiedzanie laboratorium
Po zakończeniu szkolenia uczestnicy mieli okazję wspólnie zwiedzić laboratorium diagnostyki olejowej Ecol. W wydarzeniu wzięli udział Martin Williamson z żoną, Prezes Zarządu Ecol Sp. z o.o. Wojciech Majka, Dyrektor Zakładu Diagnostyki Olejowej Jakub Chłodek oraz Kierownik Działu Diagnostyki Olejowej Piotr Farbiszewski.
Zwiedzanie laboratorium umożliwiło gościom nie tylko bliższe zapoznanie się z nowoczesnym sprzętem analitycznym i technikami diagnostycznymi stosowanymi przez Ecol, lecz także sprzyjało dodatkowej wymianie doświadczeń i omówieniu najlepszych praktyk w branży.
Martin Williamson ukończył inżynierię mechaniczną na Uniwersytecie w Kapsztadzie i rozpoczął karierę w branży utrzymania ruchu w przemyśle wydobywczym, specjalizując się w monitorowaniu stanu technicznego maszyn, z naciskiem na analizę olejów i trybologię.
Od ponad 20 lat prowadzi szkolenia i świadczy usługi doradcze na arenie międzynarodowej, początkowo jako reprezentant Noria Corp, a obecnie pod szyldem KEW Engineering. Współpracował z kluczowymi klientami, takimi jak BP, Dow Corning, Marathon Oil, Repsol Sinopec, Aughinish Alumina, Sonae Arauco i Cargill. W marcu 2023 roku został wybrany do zarządu ICML (International Council for Machinery Lubrication).
sprawdź również
-
Spacer 3D po Laboratorium Analiz Olejowych Ecol
Zapraszamy do odkrywania naszego laboratorium w formie spaceru 3D.
-
Prezes Ecol, Wojciech Majka w zarządzie ICML
Prezes Zarządu Ecol, Wojciech Majka powołany do Rady Dyrektorów International Council for Machinery…
-
Świadectwo Uznania UDT dla Laboratorium Chemicznego Ecol
Laboratorium Chemiczne Ecol znajduje się w rejestrze uznanych laboratoriów UDT i może realizować…
-
„Projekt Flota”: Badanie oleju silnikowego w pojazdach Ecol
Celem projektu jest zbadanie procesu degradacji olejów silnikowych i ustalenie limitów zużycia /…
-
Laboratorium Ecol: najszerszy zakres badawczy w Polsce
Rozszerzamy zakres o szereg oznaczeń związanych z badaniem cieczy elektroizolacyjnych.